Zachodniopomorski

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach
73-134 BarzkowiceWystawa Ogrodniczo-Pszczelarska      
 

   W dniach 28-29 kwietnia 2018. Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zorganizował I Wiosenną Wystawę Ogrodniczo- Pszczelarską.
   Wystawa to idealne miejsce spotkań dla pasjonatów pszczelarstwa, miłośników kwiatów i amatorów aranżacji zieleni, którzy w atmosferze sprzyjającej nawiązaniu kontaktów handlowych przygotowują się do nowego sezonu ogrodniczego i pszczelarskiego.
    Podczas imprezy odwiedzający mogli zapoznać się z bogatą ofertą roślin, drzew i krzewów owocowych, narzędzi i maszyn ogrodniczych, florystyki, sadzonek i cebul kwiatowych. Dla wymagających przygotowaliśmy również prezentację systemów nawadniających oraz usług ogrodniczych, które skutecznie wpływają na poprawę komfortu pracy w ogrodzie.
   Pasjonaci szukający inspiracji mogli zapoznać się z ciekawą architekturą ogrodową, a pszczelarze pokazali bogatą ofertę miodów odmianowych i akcesoria pszczelarskie. W trakcie dwóch dni Wystawy specjaliści z Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach udzielali fachowych porad z zakresu pielęgnacji i uprawy roślin oraz działań ekologicznych.
   Podczas Wystawy zainteresowanych zaprosiliśmy również do udziału w seminarium pszczelarskim oraz konferencji pod hasłem "Zarządzenie ryzykiem w gospodarstwie rolnym". Oficjalnie ogłosiliśmy wyniki konkursu fotograficznego "Zachodniopomorskie Rolnictwo w Obiektywie". Ponadto odbyły się degustacje produktów dobrej Polskiej jakości, rozstrzygnięty został konkurs promujący produkty żywnościowe na bazie miodu "Złoto z ula - produkty na bazie miodu", zrealizowana została wystawa rękodzieła, a dla najmłodszych zabawa plastyczna pt. "Kraina mlekiem i miodem płynąca".
   Ważnym akcentem podczas I Wiosennej Wystawy było spotkanie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To forma upamiętnienia i uczczenia wydarzeń oraz osób, które przyczyniły się do odzyskania naszej niepodległości, a także budowy Polski niepodległej.
   Patronat honorowy nad I Wiosenną Wystawą Ogrodniczo-Pszczelarską objął Pan Krzysztof Jurgiel Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Henryk Kowalczyk Minister Środowiska, Pan Tomasz Hinc Wojewoda Zachodniopomorski, Pan Jarosław Rzepa Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Pani Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki, Pan Kazimierz Szarżanowicz Wójt Gminy Stargard oraz Pan Rafał Zając Prezydent Miasta Stargard oraz Pan Bartłomiej Budzisz Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Szczecinie.
    Sponsorem przedsięwzięcia była firma Infra-Port Sp. z o. o, sponsorem branżowym PKN ORLEN S.A., partnerem ekologicznym Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, oficjalnym konsultantem merytorycznym Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Boninie.
   Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polskie Radio Szczecin S.A., TVP S.A Oddział Szczecin, Kurier Szczeciński Sp. z o.o. oraz Dziennik Stargardzki.
   Już dziś zapraszamy na to wyjątkowe w naszym regionie wydarzenie plenerowe. Wiosenna Wystawa Ogrodniczo- Pszczelarska odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2019 r. Każdy, kto jeszcze nie odwiedził Barzkowic wiosną, powinien sobie zaplanować ten czas w przyszłym sezonie. Podobnie jak podczas I Wiosennej Wystawy organizatorzy dołożą starań, aby sprostać oczekiwaniom odwiedzających.
   Bądźcie z nami w kwietniu podczas II Wiosennej Wystawy Ogrodniczo-Pszczelarskiej.

   Zapraszamy!


   

 
O ZODR | Kontakt | Oferty pracy | Wydarzenia | Wydawnictwo | Pokoje hotelowe | Targi Rolne AGRO POMERANIA | Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska | Zamówienia publiczne | Ogłoszenia | Logotypy | Dokumenty wewn.
Copyright © 2021 - ZODR - Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół ZODR