Broszury instruktażowe dot. zwiększania retencji krajobrazowej
Istnieje szereg metod służących zwiększaniu retencji krajobrazowej na terenach zurbanizowanych. W ramach projektów Fundacji Sendzimira przygotowanych zostało kilka broszur, które wyjaśniają jak wykonać różne typy ogrodów deszczowych (w pojemniku i w gruncie), niecki retencyjne, naturalistyczne stawy, przepuszczalne powierzchnie itp. Ich wykonanie, posługując się zmieszczonymi instrukcjami, nie powinno nastręczyć trudności nawet osobom niewprawionym w budowaniu własnoręcznych konstrukcji budowlanych czy nieznającym się na ogrodnictwie.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do obejrzenia filmowych relacji z warsztatów tworzenia ogrodu deszczowego i roślinnych wysepek filtracyjnych oraz filmów instruktażowych.
Zamieszczone poniżej broszury zostały przygotowane w oparciu o doświadczenia Fundacji Sendzimira w tworzeniu tego rodzaju obiektów błękitno-zielonej infrastruktury.
Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Fundacji Sendzimira, której misją jest promocja zrównoważonego rozwoju poprzez upowszechnianie
i praktyczne wdrażanie jego założeń, zasad, wartości i narzędzi z nim związanych oraz zwiększanie świadomości społecznej w tym zakresie.
Autor wpisu: Izabela Świgoń, ZODR w Barzkowicach