W sobotę, 10 maja zakończył się kurs dla operatorów kombajnów zbożowych w Boninie koło Koszalina. Kolejny organizujemy w dniach 28-31 maja w Barzkowicach.
Dwudziestu trzech uczestników, wśród których była jedna przedstawicielka płci pięknej, przez cztery dni poznawało tajniki budowy, obsługi i jazdy na kombajnie CASEI II AXIAL-FLOW. Po dwóch dniach teorii, w piątek nareszcie nadszedł dzień, kiedy na żywo można było porównać wiadomości z sali wykładowej z prawdziwym kombajnem. Po południu każda i każdy z kursantów próbował swoich umiejętności w prowadzeniu i manewrowaniu maszyną, pod czujnym okiem wykładowcy. Zajęcia na placu manewrowym trwały do wieczora.
Najbardziej stresujący był oczywiście dzień czwarty – egzaminy. Uczestnicy kursu zdawali dwa egzaminy: praktyczny i teoretyczny. Oba zakończyły się sukcesem. Wszyscy zdali i otrzymali Zaświadczenia o ukończeniu kursu. Teraz są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, prowadząc kombajn zbożowy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.











