Dożynki w Marcelinie

W dniu 2.09.2023r.  przedstawiciele Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego- Renata Kowalczyk  i  Zofia Burdziak, uczestniczyły            w tegorocznych Dożynkach Gminnych w miejscowości Marcelin, gm. Szczecinek, na których zorganizowały stoisko informacyjno-promocyjne udzielając porad i informacji rolnikom.  Na stoisku dostępne były również ulotki oraz prasa rolnicza.

Obchody Dożynkowe w Marcelinie zostały rozpoczęte uroczystą Mszą św.         z udziałem przedstawicieli samorządu Gminy, zaproszonych sołectw i gości. Następnie odbył się Ceremoniał Dożynkowy, występy zespołów ludowych. Podczas uroczystości zostały rozstrzygnięte konkursy.  W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy pierwsze miejsce zdobyło sołectwo z Żółtnicy,  w konkursie  za najciekawsze stoisko pierwsze miejsce zajęło KGW „Spore Babki”, natomiast  w konkursie za najsmaczniejszy napój regionalny Stowarzyszenie Przyjaciół Kusowa.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy imprezy mogli spróbować lokalnych potraw, wypieków, podziwiać rękodzieło ludowe,  oraz posłuchać ludowej muzyki.

Tekst : Zofia Burdziak PZDR w Szczecinku
Zdjęcia : Renata Kowalczyk, PZDR w Szczecinku

image_pdfimage_print
Scroll to Top
Skip to content