Dzień Dziecka z Family Garden w Dołujach

Moc atrakcji na sporym terenie, ciche kąciki, konkursy, gry i zabawy, a także pyszne jedzenie sprawiło, że tegoroczny Dzień Dziecka na kortach Family Garden w Dołujach świętowała ogromna ilość dzieci wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami.

CECYLIA WOJNIK, PZDR w Szczecinie

Dzień Dziecka to jeden z tych dni w roku, kiedy rodzice gorączkowo zastanawiają się, jakie atrakcje zapewnić swoim pociechom, aby przeżyć wyjątkowe i miłe chwile, tak aby zostawić w pamięci swojego potomka dobre wspomnienia, które pozostaną z nim do końca życia. Miasta, miasteczka, a nawet sołectwa prześcigają się w swoich ofertach, aby na imprezy organizowane przez siebie przyciągnąć jak największe rzesze małych gości. Jedną z takich imprez, na którą warto się wybrać, jest z pewnością Dzień Dziecka organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno, we współpracy z kortami tenisowymi Family Garden w Dołujach. Ta cykliczna już impreza również i w tym roku była dużym wydarzeniem nie tylko dla okolicznych mieszkańców. Moc atrakcji na sporym terenie, ciche kąciki, konkursy, gry i zabawy, a także pyszne jedzenie sprawiło, że tegoroczny Dzień Dziecka na kortach Family Garden w Dołujach świętowała ogromna ilość dzieci wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami. O tej wyjątkowej imprezie, ale i o samych kortach tenisowych opowiedział właściciel obiektu, MICHAŁ ANKUDOWICZ.

Nie pierwszy już raz spotykamy się na terenie kortów tenisowych Family Garden w Dołujach z okazji Dnia Dziecka. Skąd pomysł na organizację imprezy na tak dużą skalę właśnie tu?

Pomysł narodził się ze współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno. Jest to doprawdy prężnie działające Stowarzyszenie, które zaproponowało nam utworzenie cyklicznej imprezy, którą kontynuujemy już od wielu lat. Cieszymy się, że możemy w tym wyjątkowym dniu gościć mieszkańców naszego sołectwa, którzy mogą spędzić ciekawie czas ze swoimi dziećmi. Family Garden zapewnia w tym dniu wiele atrakcji, takich jak plac zabaw, dmuchańce, darmowy poczęstunek dla każdego dziecka w postaci lodów, popcornu i waty cukrowej, a Stowarzyszenie zapewnia zabawy w postaci gier i konkursów, kiełbasek z grilla, ciast i innych smakołyków.

Od jak dawna mieszkańcy sołectwa spotykają się w Dniu Dziecka na kortach Family Garden?

To już siódma impreza tego typu na naszych kortach tenisowych. Rok przerwy wymusiła na nas pandemia, chociaż nawet wtedy teren był otwarty, ponieważ funkcjonowaliśmy spełniając surowe wymogi sanitarne, to jednak nie mogliśmy organizować imprezy masowej.

Nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale i mieszkańcy pobliskiego Szczecina wiedzą, że Family Garden to przede wszystkim korty tenisowe i możliwość nie tylko nauki tej pięknej dyscypliny sportowej, ale i teren rekreacyjny dla dzieci. Skąd wziął się pomysł na otworzenie tego typu działalności?

Tak naprawdę pomysł na tę działalność dał pan Czesław – senior, który jest założycielem kortów Family Garden w Dołujach. Niegdyś też grał w tenisa, posiadał pasję do tego sportu i w związku możliwościami, jakie dawała mu wielkość terenu, który posiadał, chciał ten sport zaprowadzić także u siebie. Początkowo powstały korty tenisowe zewnętrzne, a następnie zamknięte hale całoroczne, w których odbywały się i odbywają nadal szkółki tenisowe, turnieje gry w tenisa, liga tenisa. Tuż koło kortów powstał mały raj dla dzieci, ponieważ chcieliśmy w pełni wykorzystać to, co mamy pod kątem wielkości terenu. Dzięki temu organizujemy półkolonie dla dzieci, imprezy urodzinowe i wiele innych wydarzeń.

Jednak oferta Family Garden nie jest skierowana wyłącznie do dzieci?

Zapraszamy miłośników gry w tenisa w każdym wieku. Gościmy dzieci w wieku od 4 lat do seniorów powyżej 80. roku życia. Pamiętać należy o tym, że tenis to sport na całe życie i który można uprawiać do końca życia.

Zbliżają się wakacje, jaka jest więc oferta na ten czas w Family Garden?

Nasza oferta wakacyjna to przede wszystkim półkolonie, na które serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. Na naszych gości czeka masa atrakcji, masa sportowych zajęć, gdzie przede wszystkim kładziemy nacisk na tenis. Naszą rolą jest wprowadzenie dzieci w ten sport, który w ostatnim czasie stał się tak niezwykle popularny, pokazanie piękna tej gry. Poza półkoloniami, tak jak przez cały rok, zapraszamy do organizacji imprez urodzinowych, wizyty na naszym basenie. Gościmy u nas dzieci w wieku od 4 lat do 16. roku życia. Dla każdej z tych grup wiekowych przygotowujemy atrakcje adekwatne do wieku.

Co wyróżnia Family Garden w Dołujach na tle innych kortów tenisowych?

No cóż, należy podkreślić, że jesteśmy w trakcie renowacji naszych hal tenisowych, będziemy posiadać innowacyjną nawierzchnię, której nie ma jeszcze w Szczecinie z syntetycznej mączki ceglanej. Jest to absolutny hit, ponieważ dla graczy amatorów jest to najbardziej komfortowa nawierzchnia na rynku. Daje możliwość gry w każdym wieku, bez obciążania stawów i całego organizmu. Gra na tego typu podłożu jest bardzo przyjemna, a sami tenisiści doceniają taką nawierzchnię. Zmieniliśmy poszycia naszych kortów, system ogrzewania co wpływa na poprawę komfortu naszych klientów.

Dziękuję za rozmowę.

image_pdfimage_print
Scroll to Top
Skip to content