Pierniki na każdą okazję

Dwa pokazy dekorowania pierników zorganizowały w lutym doradczynie z PZDR w Kamieniu Pomorskim. Pierwszy odbył się 7 lutego w świetlicy wiejskiej w Ładzinie (gmina Wolin), kolejny – 16 lutego w świetlicy wiejskiej w Strzeżewie (gmina Kamień Pomorski). Oba pokazy prowadziła Agnieszka Kobielska, rolniczka prowadząca KUCHNIĘ DOMOWĄ ANIELSKIE TORTY CIASTA DESERY PIERNIKI.

Uczestnicy warsztatów, wspólnie z panią Agnieszką dekorowali pierniki różnymi technikami. Do wyboru były dwa tematy przewodnie: wiosenny i walentynkowy. Gotowe pierniki zostały pięknie zapakowane i każdy z uczestników swoją pracę zabrał do domu.

Słodkie warsztaty (uczestnicy mogli spróbować pierniczków zrobionych przez panią Agnieszkę oraz ciasta upieczonego przez panią Martę – jedną z uczestniczek) stanowiły doskonałą okazję do wspólnego spotkania rolników, lepszej integracji oraz poznania technik dekoracji ciast. W spotkaniu uczestniczyli również panowie, którzy bardzo dobrze radzili sobie z pracami artystycznymi. Atmosfera wspólnie spędzonego czasu, przyniosła wszystkim wiele radości i zadowolenia.

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za zaangażowanie i przeprowadzenie wspaniałych pokazów.

Tekst i zdjęcia: Beata Łukaszewska-Nowicka, PZDR Kamień Pomorski

image_pdfimage_print
Scroll to Top
Skip to content