Wielkanoc z Tradycją

21 marca w sali konferencyjnej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie odbył się Wojewódzki Konkurs Wielkanocny „Wielkanoc z Tradycją”.

Organizatorem, już po raz siódmy, był Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach Oddział w Koszalinie, a galę w tym roku poprowadziła Beata Wilk, zastępca dyrektora ZODR. W zmaganiach uczestniczyło ponad sześćdziesięciu twórców, którzy przygotowali ponad sto prac – konkursowych palm i pisanek.

Organizatorzy konkursu postawili sobie za cel zainspirowanie do aktywności, tworzenia rękodzieła, a przede wszystkim kultywowania twórczości ludowej. Na wspólne obchody zaproszono również zespoły ludowe: „Jantarowy Kwiat” i „Złote Nutki”, kultywujące tradycję muzyki ludowej, która nieodłącznie wiązała się z codziennym i religijnym życiem wielu grup etnicznych.

Laureaci KATEGORIA PALMA

I miejsce – Świetlica Wiejska w Rusinowie

II miejsce – Iwona Moszyńska

III miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Nowych Bielicach

– wyróżnienie –Małgorzata Kamińska – Sołectwo Wrzosowo

– Nagroda Dyrektora ZODR – KGW „W Kratkę” Gorawino

Laureaci KATEGORIA PISANKA

I miejsce – Grażyna Kujaszewska

II miejsce – Wanda Kwiatkowska

III miejsce – Józefa Pająk

– wyróżnienie – Natalia Moszyńska – Sobczyk

– Nagroda Dyrektora ZODR – KGW „Bystra woda” Wiekowice

Nagrody wręczali nasi sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy za hojne wsparcie. Należą do nich: WFOŚiGW w Szczecinie, który reprezentował Andrzej Grzana, KOWR Oddział Terenowy Koszalin reprezentowany przez Zbigniewa Grabarka, ZIR Oddział Terenowy w Koszalinie, przedstawicielką którego była Danuta Lebioda. Zabrakło w tym roku Mirosława Narojka, prezesa Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego PZZ SA w Stoisławiu, na którego wsparcie przy organizacji konkursu zawsze możemy liczyć. Ponadto do wręczania nagród laureatom poproszona została Krystyna Janiszewska – p.o. dyrektora Delegatury ZUW. Jak co roku, mogliśmy liczyć na pomoc w przygotowaniu Gali uczniów z Zespołu Szkół CKR im. W. Witosa w Boninie i współpracę z dyrektor Dorotą Kingą Grabarek.

 Podsumowaniem konkursu był słodki poczęstunek dla zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników Gali – w postaci tortu oraz świątecznego mazurka.

Konkurs Wielkanocny został objęty patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewody Zachodniopomorskiego, Patronat Medialny sprawowali TVP 3 Szczecin i Polskie Radio Koszalin, a partnerem ekologicznym Konkursu był WFOŚiGW w Szczecinie.

image_pdfimage_print
Scroll to Top
Skip to content