Zawód przyszłości – Agronom. XIII Studenckie Targi Pracy SGGW

20 marca 2024 r. odbyła się XIII edycja Studenckich Targów Pracy organizowana przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Tegoroczne Targi Pracy swoim patronatem objęli: rektor SGGW prof. Michał Zasada i prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Targi Pracy to niepowtarzalna okazja na rozpoczęcie drogi zawodowej. Tego dnia studenci mieli szansę na zapoznanie się z setkami ofert pracy, praktyk oraz staży przygotowanymi przez reprezentantów z różnych branż.. To wyjątkowa okazja na zaznajomienie się z wymaganiami rekrutacyjnymi poszczególnych firm, uzyskanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i bezpośrednie spotkanie z potencjalnymi pracodawcami. Uczestnicy targów mieli również możliwość wzięcia udziału w panelach tematycznych oraz warsztatach doskonalących umiejętności, które są obecnie pożądane na rynku pracy.

Uroczystego otwarcie Targów Pracy dokonali: prof. dr. hab. Michał Zasada Rektor SGGW, prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski Prorektor ds. dydaktyki 
i Bartosz Korba Przewodniczący RUSS SGGW. Następne punkty programu to:

  • Prezentacja oferty zatrudnienia w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
  • Prezentacja Ministerstwa Obrony Narodowej “Różne formy odbywania i rekrutacji do służby wojskowej w Polsce”.
  • „Prefabrykacja Budizol- staże, praktyki i zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się branży.”
  • dr Natalia Bielczyk “Safety or Freedom? How To Create Value as a Professional and Choose an Optimal Career Track.”
  •  Jakub Pawlak “Jak być młodym w biznesie?”
  • Piotr Żmudzki “Wiarygodność finansowa i korzystanie z informacji gospodarczej.”

Na temat zawodu, który może stać się szansą na karierę w branży rolnej opowiadali i zachęcali do rozpoczęcia kariery w branży rolniczej agronomowie PROCAM. To jedna z wiodących firm rynku dystrybucji środków ochrony roślin, nasion i nawozów rolniczych.

Co trzeba zrobić, żeby stać się agronomem? Przede wszystkim trzeba chcieć rozwijać się, uczyć i poszerzać wiedzę na temat upraw i produktów. Agronom to jeden z najbardziej prestiżowych zawodów branży agrotechnicznej!

Agronomia to branża przyszłości – optymalizowanie produkcji żywności to duże wyzwanie w dobie zmian klimatycznych. Agronomowie swoją wiedzą o uprawach i środkach ochrony roślin wspierają rolników
w trwałym rozwoju ich gospodarstw. Agronom jest fachowym doradcą rolnika na każdym etapie uprawy. Pomaga rolnikowi w dobraniu odpowiednich środków ochrony roślin i zaplanowaniu potrzebnych zabiegów
w uprawach czy sadach.

PROCAM, jak i inne firmy w tej branży ustala strategię działania, ale jednocześnie uważnie  obserwuje i reaguje na dynamiczne zmiany środowiska naturalnego. Dbałość o zdrowe uprawy, przekłada się na efekt końcowy w postaci wysokiej jakości wytworzonych produktów żywnościowych.

Branża agrotechniczna to z jednej strony pasjonujący świat fabryk pod chmurką, a z drugiej wymagająca branża, w której łączą się nowoczesne technologie i zaawansowane badania w celu podnoszenia jakości wytwarzanej żywności w zgodzie z naturą i jej potrzebami.

Agronomowie PROCAM zachęcali studentów do wyboru tego prestiżowego zawodu przekonując o walorach pracy doradczej, w której z całą pewnością odnajdą się osoby o umiejętnościach interpersonalnych,
chętni do rozwoju osobistego i pogłębiania wiedzy oraz pasjonaci rolnictwa.

Więcej informacji Targach Pracy na stronie:https://www.sggw.edu.pl/targi-pracy-2024

Autor: Izabela Świgoń, ZODR w Barzkowicach

image_pdfimage_print
Scroll to Top
Skip to content