Zielone złoto

4 lipca w rodzinnym gospodarstwie rolnym państwa Szczegielniaków w Gościnie odbyły się warsztaty terenowe „Zielone złoto”, których celem był zbiór zielonek pod sianokiszonki.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych, na polu zaprezentowały się firmy: Syngenta, DSV, Chemirol, Agrosieć, Agravis, Zawadzka, Złotowska Agro, BHS Goleniów, Intergen, Ulenberg, Raitech Szczecinek, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Okręgowy Związek Hodowców Bydła w Koszalinie, Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, który reprezentowali dyrektor Andrzej Leśniewicz oraz pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego z Kołobrzegu.

Na warsztatach można było zwiedzić gospodarstwo państwa Szczegielniaków specjalizujące się w hodowli krów mlecznych, zasięgnąć porady doradców, porozmawiać z przedstawicielami firm, przymierzyć się do zakupu nasion, sprzętu, ale najbardziej widowiskowe były maszyny, które specjalnie przyjechały na Zielone Złoto oraz pokazy koszenia i przygotowywania zielonki pod sianokiszonkę.

Gospodarze zadbali o swoich gości, szykując syty poczęstunek i tworząc niezwykłą atmosferę. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, która mamy nadzieję już za rok.

Fot. Dorota Błażewicz

image_pdfimage_print
Scroll to Top
Skip to content